Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області готова допомагати підприємцям запроваджувати систему НАССР
09.11.2016 16:03
Спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області та управлінь в районах і містах провели інформаційно-роз'яснювальну роботу для операторів ринку харчових продуктів з питань харчового законодавства. Суб`єкти господарювання мали змогу отримати необхідну інформацію на організованих Держпродспоживслужбою, семінарах, через публікації у пресі та консультації з питань дотримання гігієнічних вимог, маркування, впровадження принципів системи НАССР, вимог щодо експорту та імпорту харчових продуктів. Окремі суб’єкти господарювання, враховуючи роз’яснення та консультації фахівців ГУ запровадили систему НАССР та успішно конкурують зі своєю продукцією на вітчизняному та зарубіжному ринках.
Однак ще не всі оператори ринку усвідомили необхідність запровадження принципів системи НАССР, хоча норма ст. 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» стане обов’язковою з 20.09.2017 року для потужностей, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких є необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей).
Відповідно до цього закону (ст.64) оператори ринку харчових продуктів несуть відповідальність в межах діяльності, яку вони здійснюють за невиконання обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), що тягне за собою накладення штрафу:
- на юридичних осіб - у розмірі від тридцяти до сімдесяти п’яти мінімальних заробітних плат;
- на фізичних осіб-підприємців - у розмірі від трьох до п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат та зупинення роботи потужностей.
ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звертається до операторів ринку харчових продуктів Прикарпаття активно включитися в процес запровадження принципів системи НАССР на їх підприємствах, адже часу залишилося не так вже й багато. Сама ж процедура потребує певних матеріальних, людських, фінансових ресурсів.
Консультації з даних питань усі зацікавлені особи можуть отримати у спеціалістів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за контактними телефонами: тел. (0342) 51-13-92, 72-02-12.