Фітосанітарні вимоги України до імпортних вантажів

Інформація, яка стосується вибірковості фітосанітарного контролю супровідного дерев’яного пакувального матеріалу

Відповідно до  статті 36 Закону України “Про карантин рослин” імпортні вантажі з об'єктами регулювання, повинні відповідати таким вимогам:

бути вільними від карантинних організмів;

супроводжуватися оригіналами фітосанітарних сертифікатів;

не походити з об'єкта або зони виробництва чи переміщуватися через зону, на яку поширюється карантинний режим, що підтверджується іноземною національною організацією захисту рослин країни-експортера або транзиту.

У разі якщо імпортний або транзитний вантаж з об’єктами регулювання був доставлений або зберігався, перепаковувався чи розділявся в іншій країні, крім оригіналу фітосанітарного сертифіката на реекспорт він супроводжується оригіналом міжнародного фітосанітарного сертифіката з країни походження або його завіреної копії.

Якщо імпортний або транзитний вантаж з об’єктами регулювання був імпортований у кілька країн та у зв’язку з цим було видано кілька фітосанітарних сертифікатів на реекспорт, такі вантажі, крім оригіналу або завіреної копії фітосанітарного сертифіката, виданого в країні походження, повинні супроводжуватися оригіналом фітосанітарного сертифіката на реекспорт.

Якщо на відміну від країни призначення країна реекспорту не вимагає фітосанітарного сертифіката країни походження на відповідний вантаж, то він супроводжується оригіналом фітосанітарного сертифіката на реекспорт.

Дозволяється імпорт без фітосанітарного сертифіката у поштових відправленнях, ручній поклажі та багажі пасажирів, членів екіпажів морських, річкових та повітряних суден, транспортних засобів свіжих або сушених фруктів та овочів (крім картоплі) у кількості, що не перевищує двох кілограмів кожного виду.

Дозволені до ввезення без переміщення за межі транспортних засобів об’єкти регулювання для продовольчих цілей членів екіпажів морських, річкових та повітряних суден, автомобільних та залізничних засобів.

Перелік регульованих шкідливих організмів затверджено наказом Міністерства аграрної політики України від 29.11.2006 № 716 “Про затвердження Переліку регульованих шкідливих організмів”. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1300-06).

Перелік об’єктів регулювання для цілей імпорту, експорту та реекспорту затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р.                            № 705 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України  від 16 листопада 2016 р. № 829) (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/705-2007-%D0%BF).

Вимоги фітосанітарних заходів при ввезенні дерев’яного пакувального матеріалу на митну територію України визначені у Фітосанітарних правилах
ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту та виробництва дерев'яного пакувального матеріалу, які затверджено Наказом Міністерства аграрної політики України 22.12.2005  № 731 “Про затвердження Фітосанітарних правил ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту та виробництва дерев'яного пакувального матеріалу” (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0062-06).