На Херсонщині обговорили нові законодавчі вимоги до вирощування та експорту продукції рослинництва

03.07.2019 15:36

03 липня 2019 року за ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області відбувся семінар «Новітні вимоги законодавства до вирощування експорту продукції рослинництва».

Участь у заході взяли сільгосптоваровиробники Херсонщини, представники Департаменту агропромислового розвитку Херсонської обдержадміністрації, виробники насіння та садивного матеріалу, аграрні науковці, інші зацікавлені особи.

Розпочинаючи захід, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Сергій Шевченко наголосив на важливості теми семінару, адже насінництво – це одне з актуальних питань і стратегічних напрямків виробництва. Від того, яким насінням засівається нива, такий урожай збирає, а потім реалізує виробник.

Управління начальник Управління фітосанітарної безпеки Головного управдіння Держпродспоживслужби в Херсонській області Лариса Коломієць поінформувала учасників про загальні засади вирощування та експорту продукції рослинництва.

У ході семінару учасники розглянути питання державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства у сферах насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти, встановлення та/або підтримання офіційного статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від певних шкідливих організмів.

Заступник начальника обласної філії ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» Дмитро Васильєв доповів присутнім про сертифікацію насіння та садивного матеріалу в умовах Півдня України.

Також на заході була презентована Херсонська обласна державна фітосанітарна лабораторія та поінформовано про сучасний стан і перспективи її розвитку.