На Вінниччині комунальні підприємства отримали штрафні санкції за порушення вимог порядку формування тарифів

03.07.2019 12:14

Протягом першого півріччя 2019 року Сектором контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області проведено 13 перевірок суб’єктів господарювання щодо дотримання ними вимог порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, в тому числі 7 перевірок - підприємств житлово-комунального господарства.

При цьому, усі перевірки дотримання порядку формування, встановлення та застосування тарифів на житлово-комунальні послуги засвідчили факти недотримання надавачами послуг вимог законодавства у сфері ціноутворення.

Так, в порушення вимог Порядку формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2006 р. №1010, суб’єктами господарювання, що надають зазначені комунальні послуги, при розрахунках тарифів були завищені плановані витрати, зокрема на придбання палива та оплату праці, адміністративні витрати.

Крім того, у вартість комунальних послуг була включена рентабельність за відсутності затверджених інвестиційних програм, погоджених в установленому порядку органами місцевого самоврядування. Також у ході перевірок було встановлено надання окремих послуг на ринку побутових відходів за незатвердженими в установленому порядку тарифами.

За результатами перевірок до підприємств-порушників законодавства, що надають послуги з поводження з побутовими відходами, застосовано адміністративно-господарські санкції на загальну суму 159,7 тис. грн,                    8 посадових осіб притягнено до адміністративної відповідальності та оштрафовано на загальну суму 1,2 тис. грн.

Вжитими заходами забезпечено повернення споживачам зайво нарахованих коштів на суму 118,1 тис. грн та надходження до бюджету           79,9 тис. грн штрафів.