Європейський Союз профінансував навчання для українських аудиторів харчових підприємств
07.06.2019 14:38
Європейський Союз профінансував навчання для спеціалістів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, які перевірятимуть підприємства харчової галузі. Навчання було проведене Проектом ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні».
Навчання з проведення аудитів системи НАССР* для представників Держпродспоживслужби з усіх регіонів України завершено. Воно тривало понад чотири роки і складалося як з теоретичних, так і з практичних курсів. Минулого тижня в Миколаєві пройшов останній навчальний аудит.
«Усі аудити проходили на підприємствах харчової галузі з різною спеціалізацією: від агропродовольчого ринку в Полтаві та молокопереробного підприємства на Львівщині до пивоварного заводу в Запоріжжі. Спеціалісти Держпродспоживслужби отримали можливість вивчити та закріпити на практиці як правильно проводити аудити системи НАССР. Проводили навчання експерти з великим досвідом здійснення таких аудитів. Певний досвід отримали й оператори ринку, і ми дуже вдячні їм, що такі навчання стали можливими», ‒ розповідає Керівник Проекту ЄС Тоні Віл.
Нове харчове законодавство України, яке гармонізоване із законодавством Європейського Союзу, ставить нові вимоги перед операторами ринку та перед органом, який їх контролює, – Держпродспоживслужбою.
Одна з таких вимог – впровадження всіма операторами ринку харчових продуктів на своїх потужностях (окрім первинного виробництва) процедур, що основані на принципах системи НАССР. Чи ефективно та правильно вони їх впровадили – перевірятимуть аудитори Держпродспоживслужби.
Впровадження процедур на основі принципів системи НАССР є однією із складових нової системи контролю безпечності харчових продуктів, яка сьогодні розбудовується в Україні за європейським принципом «від лану – до столу».
Довідково
Проект «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» є частиною Програми всеохоплюючої інституційної розбудови (Comprehensive Institution Building Programme) у сфері безпечності харчових продуктів в Україні, яка фінансується Європейським Союзом. Проект розпочав свою діяльність у березні 2014 р. Основною метою діяльності Проекту є сприяння вдосконаленню системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні за принципом «від лану – до столу» шляхом приведення законодавства України, інституційної інфраструктури та системи державного контролю у відповідність до регуляторної та адміністративної політики і практик ЄС.
*НАССР – упереджувальна система, яка ідентифікує, оцінює і контролює небезпечні фактори, які впливають на безпечність харчових продуктів. Оператори ринку повинні впровадити постійно діючі процедури, що засновані на принципах системи НАССР.