В епізоотичній ситуації зі сказу та АЧС на Закарпатті відзначається покращення

24.04.2019 10:19

Епізоотична ситуація зі сказу та Африканської чуми свиней (АЧС) на території Закарпатської області має тенденцію до покращення. На цьому наголосив начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Закарпатській області Іван Гуледзи.

За його словами, впродовж 2017-2018 років у Закарпатській області спостерігалася нестабільна ситуація щодо африканської чуми свиней. Так, у 2018 році в області зафіксовано 11 випадків АЧС у дикій фауні. Проте завдяки спільним зусиллям територіальних управлінь Держпродспоживслужби, Державної служби надзвичайних ситуацій та лісового господарства вдалося провести заходи з недопущення поширення вірусу в населені пункти.

Уже з початку 2019 року, наголосив Іван Гуледзи, випадків захворювання на АЧС виявлено не було, хоча зафіксовані три перехідні неблагополучні пункти з 2018-го року (Берегівський, Перечинський та Тячівський райони), яку впродовж березня були оздоровлені і зараз статус неблагополучних з цих територій знято.

«Вакцинації та лікувальної методики проти вірусу АЧС у світі ще винайшли. Тому фахівці Головного управління зосередили свою увагу на проведення профілактичної роботи з недопущення поширення цього захворювання. Зокрема, в області ведеться широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія серед суб’єктів господарювання, проводяться семінари та навчання з метою забезпечення високого рівня біобезпеки та недопущення поширення недуги», - відзначив начальник ГУ Держпродспоживслужби у Закарпатській області.

Щодо сказу, то з 2012 року на території області та в інших областях, які межують із територією держав-членів ЄС (зокрема, Польщі та Угорщини) проводиться вакцинація лисиць та інших диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розповсюдження приманок з вакциною за допомогою авіатранспорту. На території Закарпаття також проводиться щорічна вакцинація собак і котів проти сказу, і торік вдалося провакцинувати понад 95 тис. собак та 15 тис. котів.

Цьогоріч зафіксовано 16 позитивних результатів при дослідженні патологічних матеріалів (12 від лисиць, 2 від великої рогатої худоби, по одному від собаки та кішки).

У свою чергу начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Юлій Шимон ГУ Держпродспоживслужби у Закарпатській області зауважив, що пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин здійснюється поза населеними пунктами на площі понад 10 тисяч квадратних кілометрів (крім лінії державного кордону та водоймищ). У рамках угоди щодо боротьби зі сказом на території України, підписаної з Угорщиною, у 2019 році планується розповсюдити 190 тис. доз пероральної вакцини на території 9 районів області.