На Херсонщині відбулася нарада з аграріями за участі фахівців фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби
20.12.2018 10:55
19 грудня на базі Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України відбулася науково-практична нарада сільгоспвиробників Херсонської області, зокрема виробників насіння, з представниками науки, спеціалістами Держпродспоживслужби, Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації та Херсонської обласної фітосанітарної лабораторії.
В.о. заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Ігор Грищенко наголосив, що насінництво – це основа аграрного бізнесу, наразі стоїть завдання зробити все, щоб не втратити досягнень, які вже маємо та створити найбільш сприятливі умови для виробників насіннєвого матеріалу.
Під час наради учасники проаналізували стан виробництва насіння сільськогосподарських культур в Україні. Окрім того, зупинилися на тенденціях розвитку вітчизняної насіннєвої галузі в умовах жорсткої конкуренції та конкурентоспроможності українського насіннєвого та посадкового матеріалу.
Вчені Інституту зрошуваного землеробства ознайомили присутніх із селекційними надбаннями Інституту.
Велике обговорення викликали державні вимоги при вирощуванні насіннєвого та посадкового матеріалу. Учасники наради обговорили питання своєчасного виявлення контрафактного насіння та пестицидів, алгоритму звернення суб’єктів господарювання до представників контролюючих органів у разі виявлення фальсифікованих пестицидів та насіння.
Селекціонери Інституту зрошуваного землеробства також порушили питання щодо підробки посівного матеріалу та прав інтелектуальної власності на сорти. В ході обговорень спеціалісти управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області наголосили на необхідності бути більш уважними під час придбання насіннєвого матеріалу, звертати увагу на пакування, оформлення етикеток та вимагати сертифікати на насіння. Зазначено, що купуючи неякісний посівний матеріал, аграрій ризикує понести величезні збитки.
Окремо під час наради проаналізували умови зі встановлення вільних зон при експорті, у тому числі й насіннєвого та посадкового матеріалу.
Також фахівці Держпродспоживслужби поінформували виробників насіннєвого матеріалу про терміни подання на затвердження до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області планів–схем розташування насіннєвих посівів згідно з вимогами наказу Міністерства аграрної політики та продовольства від 7 жовтня 2016 року № 365.