Відбулася нарада з керівниками територіальних органів Держпродспоживслужби

01.10.2016 10:06

Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа та т.в.о. заступника Голови Держпродспоживслужби Лілія Стиренко провели щомісячну нараду з керівниками головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та місті Києві.

Також у нараді взяли участь керівники структурних підрозділів центрального апарату Держпрожспоживслужби.

Під час зустрічі було піднято ряд актуальних для діяльності Служби питань.

Особливу увагу було приділено питанню загострення ситуації щодо реєстрації великої кількості отруєнь небезпечними харчовими продуктами. У цьому контексті керівники терорганів були поінформовані, що Держпродспоживслужба звернулася до ДФС, МВС, облдержадміністрацій та КМДА з ініціативою щодо започаткування спільної роботи щодо виявлення нелегальних або незареєстрованих виробництв. В свою чергу, керівники територіальних органів Держпродспоживслужби поділились досвідом такої роботи, яка в багатьох областях вже започаткована та успішно проводиться.

Крім того, серед головних на обговорення було винесене питання покращення епізоотичного благополуччя країни, зокрема в частині поширення африканської чуми свиней та загрози потрапляння на територію країни нодулярного дерматиту великої рогатої худоби. Як наголосив Голова Держпродспоживслужби, ці питання потребують посиленої уваги на всіх рівнях. Зокрема, ведеться робота над фінансовим забезпеченням протиепізоотичних заходів, удосконаленням нормативно-правової бази та грамотною організацією всіх процесів на місцях.

Під час зустрічі обговорювалася питання забезпечення якісного фітосанітарного контролю в Україні та дотримання фітосанітарних вимог країн-партнерів при експорті продукції. Зокрема, Володимир Лапа повідомив, що під час наради, яка відбулася в Міністерстві аграрної політики та продовольства під головуванням Міністра Тараса Кутового, було домовлено про створення робочої групи за участю зацікавлених експертів, яка б займалася питаннями запровадження пілотного проекту із покращення фітосанітарного стану в низці областей України.

Також на обговорення були винесені питання здійснення реєстрації потужностей суб’єктами господарювання, ідентифікації тварин, кадрового забезпечення роботи на місцях, знешкодження та утилізації загиблих тварин і відходів, отриманих при переробці сировини тваринного походження.

Голова Держпродспоживслужби наголосив на необхідності підтримувати тісну комунікацію між центральним апаратом та регіональними органами. Він закликав представників регіонів бути більш активними та ініціативними у вирішенні проблем, з якими головні управління Держпродспоживслужби стикаються на місцях.