Представники Держпродспоживслужби та АІРТ проаналізували забезпечення простежуваності за переміщенням тварин

19.11.2018 09:08

У листопаді відбувся семінар - нарада з питань забезпечення простежуваності за переміщенням тварин та їх забоєм, проведення заходів державного контролю в господарствах, які займаються утриманням та розведенням тварин.

У семінарі, що відбувся під головуванням першого заступника Голови Держпродспоживслужби Андрія Жука, взяли участь директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль, директор Державного підприємтсва «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок, начальники управлінь безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, відповідальні посадові особи, що займаються контролем за ідентифікацією і реєстрацією тварин в головних управліннях Держпродспоживслужби в областях та м. Києві та працівники державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» (далі - ДП «АІРТ»).

Андрій  Жук у ході зустрічі наголосив, що на сьогоднішній день всі інспектори повинні бути зацікавлені в 100% простежуваності за обігом тварин, що неможливо без належного функціонування Єдиного державного реєстру тварин. Також він зауважив, що Держпродспоживслужба повинна йти в ногу з часом і по максимуму переходити на роботу в електронних системах, зокрема, стосовно видачі ветеринарних документів, що унеможливить їх підробку.

Борис Кобаль відзначив, що державні інспектори під час видачі ветеринарних документів при переміщенні тварин повинні забезпечити дотримання перевізником умов транспортування тварин, визначених Правилами транспортування тварин, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2011 р. № 1402.

Директор ДП «АІРТ» Ігор Клименок відзначив, що важливим питанням є актуалізація даних Єдиного державного реєстру тварин: «Наявність достовірних даних є основною цінністю державного реєстру. Яку б він не мав технічно сучасну систему підтримки, але якщо у ньому містяться недостовірні дані, то ефективність проведеної роботи буде дорівнювати нулю, і тому основним завданням державного підприємства є забезпечення внесення до Єдиного державного реєстру тварин достовірної інформації про тварин, їх власників, усі переміщення підконтрольних тварин».