Оперативна інформація про отруєння небезпечним алкоголем станом на 29.09.2016
29.09.2016 18:00
За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, станом на 17:00 29.09.2016 серед мешканців Харківської області зареєстровано 58 випадків отруєнь сурогатами алкоголю, з них 25 осіб померло:
- у Вовчанскому районі отруїлося 23 осіб, із них 13 померло,
- у Ізюмському районі отруїлося 22 осіб, з них 5 померло,
- у Харківському районі отруїлося 5, з них 3 померло,
- у Барвінківському - 1 особа отруїлася,
- у м. Харкові зареєстровано отруєння у 2 осіб,
- у Борівському отруїлася 1 особа (померла),
- у Великобурлуцькому – 3 особи (померли).
- у Балаклійському районі - 1 особа отруїлася.
За даними судово-медичної експертизи у 10 померлих виявлено метиловий спирт.
Крім цього, за даними Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області, з 25.09.2016 по 28.09.2016 до КЛМЗ «Лиманська центральна районна лікарня» м. Лиман доставлено 9 постраждалих від отруєння сурогатами алкоголю, із них: 5 осіб померло, у реанімаційному відділенні у важкому стані перебуває 1 хворий, в терапевтичному відділенні у стані середнього ступеня важкості – 2 хворих, 1 особа виписана додому в задовільному стані.
За оперативним повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, серед мешканців мікрорайону Тернівка міста Миколаєва у період з 21.09.2016 по 24.09.2016 померло 5 осіб, за результатами судмедекспертизи у померлих виявлено в крові метанол.
За інформацією Головного управління Держсанепідслужби в Луганській області на 17:00 29.09.2016 в м. Рубіжне Луганської області зареєстровано 2 летальні випадки після вживання алкоголю, придбаного через мережу Інтернет.
Ситуація знаходиться на контролі Держпродспоживслужби.
На сьогодні алкогольні отруєння займають лідируючу позицію серед побутових отруєнь. На частку алкоголю доводиться більш 60% усіх отруєнь, що завершуються летально.
Причому, 98% постраждалих від отруєння гинуть до госпіталізації, тобто до початку надання медичної допомоги. Тільки медичний працівник здатний об'єктивно оцінити стан хворого.
Лікування алкогольного отруєння вимагає введення ряду медикаментозних засобів. У більшості випадків лікування алкогольного отруєння здійснюється у відділеннях інтенсивної терапії лікарень. Невчасно й неправильно надана перша допомога часто приводить до смерті.
При появі перших ознак отруєння (нудота, багаторазова блювота, запаморочення, сповільненість дихання, серцева аритмія, піт на лобі, ослаблення пульсу) необхідно терміново звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Тому знання ознак таких інтоксикацій допоможе не тільки своєчасно отримати невідкладну допомогу, але й врятувати собі життя.
Самолікування або ігнорування ознак отруєння призводить до летальних випадків.
Намагайтеся за жодних обставинах не вживати спиртне сумнівної якості!