Підготовка складських приміщень до прийняття насіння нового врожаю

17.08.2018 16:04

На сьогодні сільгосппідприємства починають збирати і приймати на зберігання насіння нового урожаю. Збереження насіння залежить не тільки від якісних показників, а й від стану приміщень для його зберігання. Тому сьогодні важливо провести підготовку складських приміщень до прийому нового урожаю дотримуючись правил.

Сховища призначені для зберігання насіння, повинні бути чистими, сухими, захищеними від атмосферних опадів та ґрунтових вод. Перед закладанням насіння на зберігання необхідно видалити з приміщень сторонні предмети і сміття, розсипане насіння, замурувати нори гризунів. Складські приміщення дезінфікують 20- відсотковим розчином свіжогашеного вапна з додаванням хлорованого вапна або вапняно – гасовою емульсією. За наявності у приміщеннях комірних шкідників ( кліщів, молі, хрущаків, довгоносиків та ін.) проводять дрібнокрапельне обробляння інсектицидами, дозволеними «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Сховища повинні бути обладнані приладами для вимірювання основних режимів зберігання: температури і відносної вологості повітря, а також температури і вологості насіння . Для контролювання температури повітря сховища обладнують термометрами або термографами, для вимірювання вологості - психрометрами або гігрографами, температуру насіння вимірюють за допомогою термоштанги.

Для активного вентилювання сховищ застосовують стаціонарні або пересувні вентиляційні установки.

Сховища повинні бути обладнані протипожежним та прибиральним інвентарем, щоб підтримати чистоту і уникнути висипання насіння.

На зберігання закладають партії кондиційного насіння, яке повинно бути очищене від домішок, які є джерелом самозігрівання (рослинні рештки, насіння бур’янів, живі комахи та ін.), розвитку хвороб і шкідників, та доведене за вологістю до вимог державних стандартів, що гарантує тривалий термін зберігання.

Дотримання вищенаведених рекомендацій дає можливість зберегти сортові та посівні якості насіння від збирання до використання, а також отримати гарні врожаї в майбутньому.