У Запорізькій області підвели підсумки роботи за 2017 рік

23.02.2018 16:35

22 лютого 2018 року відбулося засідання колегії Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізької області.

Участь у роботі колегії взяли представники районних та міських управлінь, районних і міських державних лікарень ветеринарної медицини, Запорізької регіональної, районних та міжрайонних державних лабораторій Держпродспоживслужби, ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області, ДУ «Запорізька обласна фітосанітарна лабораторія», ОДА та громадськості.

Начальник Головного управління Віктор Шершнєв проаналізував роботу структурних підрозділів Головного управління та підпорядкованих установ за 2017 рік і окреслив основні задачі служби на 2018 рік. Він наголосив, що основними пріоритетами Служби продовжують бути забезпечення епідемічного, епізоотичного, фітосанітарного благополуччя  області та захист прав споживачів.

У своїх доповідях керівники управлінь і підрозділів служби зупинялися на досягненнях і проблемних питаннях, які потребують першочергового вирішення. Основну увагу приділено попередженню виникнення інфекційних захворювань і масових отруєнь населення, окреслено перспективи проведення оздоровчої кампанії на 2018 рік. Проведено аналіз епізоотичної ситуації в області та виконання плану протиепізоотичних заходів у 2017 році, роботи з підготовки до акредитації лабораторної мережі.

Учасники наголосили, що відповідно Регламенту взаємодії територіальних органів Держпродспоживслужби та Державних установ МОЗ України налагоджений оперативний зв'язок з ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» щодо інформування про ускладнення епідситуації та спільної участі у заходах щодо локалізації та ліквідації інфекційних хвороб. Про санітарно-епідемічну ситуацію фахівці ГУ Держпродспоживслужби області регулярно інформують Запорізьку облдержадміністрацію, зазначають проблемні питання та надають пропозиції щодо їх вирішення. Впродовж року спеціалісти Служби підготували матеріали на три засідання обласної комісії ТЕБ та НС з питань підготовки та проведення оздоровчої кампанії, питного водопостачання області та забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Також Служба активно бере участь у розгляді та обговоренні проектних рішень у сфері містобудування. За результатами розгляду 77–х містобудівних документів, надано зауважень та пропозицій у 87 %.

Основним напрямком діяльності територіальних органів Служби була організація дієвого нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства в дитячих оздоровчих та навчально-виховних закладах. Окрім комісійних обстежень, під час позапланових заходів державного нагляду (контролю) за дитячими закладами були організовані та проведені лабораторні випробування та вимірювання. Зазначеним моніторингом охоплено дитячі заклади різних типів та підпорядкування, в тому числі 290 дошкільних, 344 загальноосвітніх, 18 закладів інтернатного типу, 9 закладів професійно-технічної освіти, на яких проведено 24177 лабораторних та інструментальних досліджень, випробувань вимірювань. За результатами виявлено 543 невідповідності нормативним вимогам законодавства, що складає 2,2%. Найбільший показник нестандартних проб в воді питній за фізико-хімічними показниками (10,3%) та воді питній за бактеріологічними показниками (3,3%), (1,2%) бактеріально забруднених харчових продуктів.

Епідемічна та епізоотична ситуація в контрольована, область вільна від багатьох інфекційних захворювань, спільних для людей і тварин – туберкульоз, бруцельоз, лептоспіроз тощо. Спеціалісти служби виконали основні планові цифри – щеплено проти сибірки 106 тисяч голів великої рогатої худоби, понад 300 тисяч собак і котів проти сказу, 280 тисяч голів свиней проти кластичної чуми свиней.

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки в 2017 році при вивезенні за межі області оглянули 8446 тонн, 21028 штук та 166 м3 об’єктів регулювання, оформили 586 карантинних сертифікатів.

При вивезенні за межі області в інші країни оглянуто 1, 3 млн тонн об’єктів регулювання, серед них зернові, технічні, олійні культури, продукти переробки (шрот, висівки) та 25853 штуки пакувального матеріалу.

Оформлено всього 4,2 тис. комплектів фітосанітарних сертифікатів.

Спеціалістами управління за звітний період проведено обстеження на виявлення 21 регульованого карантинного організму. Обстеження були проведені візуальним методом та з використанням феромонних пасток, яких було використано 607 штук. На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 року №364 «Деякі питання реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю» подовжується робота в програмному комплексі «єдине вікно».  За період роботи у програмному комплексі «єдине вікно» було оформлено 6300 заяв від суб’єктів господарювання, з яких при ввезені товарів було оформлено 1343 заяв, при вивезені – 4957 заяв.

Протягом 2017 року управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в області було розглянуло 614 звернень громадян з питань порушення законодавства про захист прав споживачів, 26 отриманих звернень громадян, які не відносяться до компетенції управління, були направлені за належністю до органів, які уповноважені на вирішення питань, зазначених у заявах. Задоволено вимоги та вирішено на користь споживачів 429 заяви (70%). На особистому прийому громадян в управлінні консультації отримали 2158 громадян.

Управління захисту споживачів провело 387 перевірки дотримання законодавства: 237 суб’єктів господарської діяльності з питань дотримання норм законодавства про захист прав споживачів, 148 перевірок характеристик продукції на відповідність вимогам законодавства про державний ринковий нагляд та загальну безпечність нехарчової продукції, 2 перевірки з питань метрологічного нагляду.

- захисту прав споживачів (237 перевірок) У 2017 року відділ контролю у сферах захисту споживачів, реклами, антитютюнового законодавства провів 121 планову перевірку суб’єктів господарювання, у 82 суб’єктів господарювання виявлено порушення, за якими складено 82 акт про виявлення порушень. На підставі звернень споживачів до ГУ Держпродспоживслужби в області проведено 116 позапланових перевірок суб’єктів господарювання, у 18 суб’єктах були виявлені порушення. За фактами порушень до адміністративної відповідальності притягнуто 101 особу, яких оштрафовано на суму 12614 грн., до 58 суб’єктів господарювання застосовані адміністративно-господарські санкції в сумі 185666 грн.

- відділ ринкового та метрологічного нагляду (148 перевірок).

Відділ ринкового та метрологічного нагляду за поточний рік провів 132 планових перевірок характеристик продукції, з них всі виїзні. Також проведено 16 позапланових перевірок характеристик продукції, 4 згідно оперативного сповіщення, невиїзні-3 , шість перевірок за зверненнями споживачів виїзні, -6 згідно стану виконання рішень виїзні.

Під час проведення планових перевірок характеристик продукції за 2017 рік перевірено продукції на 100470 грн., з них була знята з реалізації продукція 101 найменування на загальну суму 30140 грн. через невідповідність вимогам нормативних документів. За результатами відділом ринкового нагляду застосовано штрафних санкцій на суму 498780 грн., стягнуто штрафів на загальну суму 342300 грн.

Розглянувши підсумки роботи колегія визнала роботу Держпродспоживслужби Запорізької області за 2017 рік задовільною.