Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на 26 січня 2018 року

26.01.2018 11:41

Зимуючі культури перебувають під нерівномірним сніговим покривом у стані зимового спокою.

Повсюди мишоподібними гризунами заселено 6-26, макс. 63% (Кіровоградській області) обстежених площ озимих зернових та ріпаку, де обліковують від поодиноких нір до 4, макс. 5 жилих колоній. Через перепади температур та замерзання затоплених нір опадами відмічено зниження їх кількості на 10-50% (Львівська, Херсонська обл.). Багаторічні трави, неугіддя та сади  заселені гризунами на 10-90%, де обліковують 2-5, макс. 7 жилих колоній на гектар (багаторічні трави Запорізької області).

Подальше поширення, а також рівень шкідливості будуть визначатися погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектар, застосовуючи дозволені до використання родентициди.

У Хмельницькій області за результатами відрощування монолітів  озимих зернових культур, виявлено що озима пшениця на площі 0,1 тис. га. знаходиться в доброму стані, загиблих рослин не виявлено. У зразку рослин виявлено ураження 1-4% рослин кореневими гнилями, борошнистою росою та септоріозом. 

Аналізом виїмок продовольчого та фуражного зерна у зерносховищах, складських приміщень на наявність комірних шкідників встановлено, що у господарствах Кіровоградської області в 8% обстеженого зерна озимої пшениці слабо заражене борошноїдом, 20% виїмок фуражного ячменю слабо заселено комірними довгоносиками та  коротковусим борошноїдом. В обстежених 3-10% виїмок ярого ячменю та пшениці в Полтавській та Чернівецькій області виявлено комірних довгоносиків та  кліщів.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.