Держпродспоживслужба проводить моніторингові дослідження за чотирма напрямками
26.01.2018 09:22
У 2017 році територіальні органи Держпродспоживслужби в ході здійснення державного нагляду (контролю) проводили моніторингові дослідження харчової та нехарчової продукції за чотирма напрямками діяльності Держпродспоживслужби: дотримання законодавства про захист прав споживачів та ринковий нагляд; дотримання санітарного законодавства для забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення; дотримання суб’єктами господарювання вимог щодо безпечності харчових продуктів та окремих показників якості; у сфері карантину рослин та заходів встановлення фітосанітарного стану об’єктів.
Як повідомив Перший заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Жук, такі моніторингові дослідження проводяться з метою запобігання або зменшення ризиків виникнення спалахів інфекційних хвороб, отруєнь громадян, розповсюдження інфекційних хвороб, недопущення порушень санітарного законодавства та попередження надходження в обіг неякісних продуктів харчування і промислових товарів.
За його словами, наразі результати моніторингових досліджень на центральному рівні уже узагальнені та проаналізовані за всіма напрямками.
Так, зокрема було проведено 1 627 незалежних експертиз в ході здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист прав споживачів та ринковий нагляд. З цієї кількості виявлено 170 випадків порушень, вилучено 203 одиниць продукції, видано 67 приписів про їх усунення та складено 34 протоколи про правопорушення.
У рамках державного нагляду за дотримання санітарного законодавства для забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення було проведено понад 612,3 тис. лабораторних та інструментальних досліджень, випробовувань, вимірювань та експертиз. За результатами моніторингу було виявлено понад 21,5 тис. невідповідностей вимогам законодавства, видано майже 3 тис. приписів про їх усунення, 28 розпоряджень про заборону обігу/використання об’єктів санітарних заходів та складено 10 протоколів про правопорушення.
У сфері дотримання суб’єктами господарювання вимог щодо безпечності харчових продуктів та окремих показників якості було проведено майже 70 тис. лабораторних досліджень об’єктів санітарних заходів, під час яких виявлено 538 порушень. За результатами моніторингу було вилучено 3,7 тис. кг небезпечних харчових продуктів, видано 426 приписів про усунення порушень, 49 розпоряджень при тимчасову заборону обігу об’єктів санітарних заходів та складений 31 протокол про правопорушення.
У сфері карантину рослин та заходів встановлення фіто санітарного стану об’єктів було проведено майже 1,4 млн лабораторних досліджень, під час яких виявлено 6,2 тис. регульованих шкідливих організмів та майже 541 тис. інших шкідливих організмів. У рамках цієї роботи на 64,5 тис. га запроваджено карантинні режими, у понад 2,7 тис. випадків відмовлено у видачі фіто санітарних та карантинних сертифікатів у зв’язку із невідповідністю фітосанітарного стану, у 67 випадках імпортні об’єкти регулювання були повернені, а також у 294 випадках імпортні об’єкти регулювання були знищені або знезаражені.