Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на 15 грудня 2017 року
15.12.2017 14:33
На даний час для розвитку популяції мишоподібних гризунів у посівах озимих культур складаються несприятливі умови – опади, танення снігового покриву, спричинили перезволоження ґрунту, у пониженнях на полях утримується вода.
На озимих зернових та ріпаку нараховується 0,5-4 жилих колоній на гектар мишоподібних гризунів. Багаторічні трави, сади, неугіддя залишаються місцями резервації гризунів, де враховують 1-6, макс. 12 колоній на гектар на багаторічних травах (60 га) Київщини. Зниження чисельності жилих нір у західних та центральних областях відбулось за рахунок проведених захисних обробок та затоплення опадами. За попередніми даними внаслідок затоплення на 30-40% зменшилась чисельність жилих нір у колоніях мишоподібних у Закарпатській, Івано-Франківській, Черкаській та інші областях.
За наявності порогової чисельності 3-5 жилих колоній на гектар необхідно здійснювати винищувальні заходи через застосування дозволених родентицидів.
У Лісостепу та Поліссі на 3-15% обстежених площ озимої пшениці, ячменю та жита (Закарпатська, Київська, Полтавська, Черкаська обл.) церкоспорельозною та гельмінтоспоріозною кореневими гнилями охоплено 1-7% рослин. В усіх агрокліматичних зонах гельмінтоспоріозом, септоріозом, борошнистою росою уражено 1-14, макс. 26% (Київська область гельмінтоспоріоз) рослин озимих зернових культур. Осередково у Степу бурою листковою іржею уражено 2% рослин.
Зимуючий запас хвороб озимого ріпаку (пероноспороз, фомоз, альтернаріоз, біла плямистість, бактеріоз кореня) спостерігався на 5-12% рослин.
У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку, багаторічних трав.