За три квартали дохід ДП «Укрветсанзавод» збільшився на 11 млн грн
04.12.2017 10:44
З результатами фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Укрветсанзавод» чистий дохід від реалізації товарів та послуг склав майже 43 млн грн, що на 11,12 млн грн більше, ніж за аналогічний період 2016 року (в 2016 р – 31,8 млн грн).
Зокрема, від реалізації готової продукції ДП «Укрветсанзавод» отримав 11,75 млн грн (на 3,7 млн грн більше минулорічного показника) та від утилізації продукції тваринного походження на рахунки підприємства надійшло 31,2 млн грн (на 7,4 млн грн більше, ніж торік).
Усього дохідна частина ДП «Укрветсанзавод» за звітний період склала 45 млн грн проти 34 млн грн у минулому році – тобто у порівнянні з минулорічним показником збільшення становить майже 11 млн грн.
Разом із цим у поточному році збільшилися і витрати ДП «Укрветсанзавод». Так, усього за 9 місяців 2017 року витрати становлять 45 млн грн (торік – 36,6 млн грн). Таке зростання пов’язане із зростанням цін на паливно-мастильні матеріали, електроенергію, оплати праці тощо.
Вагомим є те, що підприємству вдалося суттєво скоротити загальні збитки: так, якщо за 9 місяців 2016 року збитки ДП «Укрветсанзавод» сягали 2,5 млн грн, то у поточному році – уже 10 тис. грн. Цього вдалося досягти шляхом відновлення діяльності ряду філій, які в останній період були недієздатними, дооснащення їх котлами та, зрештою, підвищити їх ефективність.
За звітний період філіями було виготовлено 5,12 тис. т готової продукції, (на 1,1 тис. т більше, ніж торік), та утилізовано 36,2 тис. т сировини (у 2016 р. – 35,7 тис. т). Зокрема, за три квартали поточного року філії ДП «Укрветсанзавод» виготовили 4 тис. т м'ясо-кісткового борошна (2016 р. – 3,4 тис. т), 940 т кісткового борошна (2016 р. – 572 т), жиру технічного 190 т (2016 р. – 20 т).
За третій квартал 2017 року було здійснено ремонт двох варочних котлів на Тульчинській філії без зупинки процесу утилізації та виробництва м'ясо-кісткового борошна. На сьогодні на філії працює сім варочних котлів і вона може утилізувати близько 20 т відходів тваринного походження за зміну. Не завжди вистачає сировини і призупинилась реалізація м’ясо-кісткового борошна – це відбувається сезонно кожного року.
Реконструкція відбулася й на Костопільській філії: відремонтовано три варочні котли, а також із резервного фонду обласного бюджету виділено 2,7 млн. грн, за рахунок яких Рівненська облдержадміністрація побудувала лінію очистки сокових парів (будівництво завершено у листопаді поточного року). Півтора місяці філія не працювала з утилізації та виготовлення м’ясо-кісткового борошна, але зараз ця робота відновлена і філія працює на чотирьох котлах.
На Лебединську філію придбали паровий котел для забезпечення парою всіх варочних котлів у процесі утилізації і збільшення об’ємів виробництва технічного жиру і м’ясо-кісткового борошна.
У третьому кварталі погіршилася ситуація з прийому сировини та випуску м’ясо-кісткового борошна на деяких філіях підприємства. Так, через відсутність технічного обладнання призупинила свою діяльність Кіровоградська філія. На філії три варочні котли, два з яких електричні і один під пар. З електричних котлів обидва зношені й непридатні до використання. Для використання парового варочного котла на філії відсутній паровий котел і сама котельня (були ліквідовані під час реконструкції). Відповідно, всі відходи тваринного походження не перероблялися, а накопичувалися в компостні бурти на території філії. З метою запобігання подальшого накопичування відходів тваринного походження II та III категорії і запобіганню забрудненню навколишнього природного середовища з липня місяця 2017 року приймання таких відходів було зупинено та призупинено виробничо-господарську діяльність філії.
У третьому кварталі 2017 року в сповільненому режимі працювала Хмельницька філія через фізичне зношення обладнання п’яти із семи варочних котлів та через вимоги громадськості щодо припинення накопичення відходів тваринного походження. Для недопущення надмірного накопичення було вирішено приймати відходи тваринного походження в межах потужностей переробки - тобто 6 т за зміну.
У сповільненому режимі (дві зміни на тиждень) працює й Тернопільська філія, де функціонує два котли із восьми. Решта котлів перебуває в неробочому стані. Майже два місяці філія не працювала через пожежу в цеху фасування готової продукції. На сьогодні наслідки пожежі ліквідовані. Слід зазначити, що низька продуктивність філії також пов’язана з браком кадрів. Слід зауважити, що від дефіциту кадрів, особливо спеціалістів, на сьогоднішній день страдають всі філії західного та центрального регіону.