Представники Держпродспоживслужби обговорюють із іноземними колегами спрощення процедур торгівлі

19.09.2017 16:22

19-20 вересня 2017 року в Чорногорії (м. Будва) представники Держпродспоживслужби беруть участь у щорічній конференції країн Європи і Центральної Азії (ЄЦА) щодо спрощення процедур торгівлі, організованій Консультативною Групою сприяння торгівлі Світового банку спільно з Міністерством фінансів Чорногорії.

Держпродспоживслужбу на конференції представляють директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Андрій Челомбітко, заступник директора Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Артем Саєнко та головний спеціаліст Управління санітарних та ветеринарно-санітарних заходів на кордоні Андрій Охріменко.

У заході беруть участь представники 16 країн регіону ЄЦА від різних структур, до компетенції яких належить забезпечення міжнародної торгівлі та процесів, пов’язаних із нею. Також учасниками конференції є представники Міжнародної Фінансової Корпорації (ISC), Світової Організації Торгівлі (WTO), Міжнародної Конвенції Захисту Рослин (IPPC), Європейської організації постачальників логістичних послуг, експедиторів і митних служб, співробітники Митних служб Чорногорії, Норвегії, Фінляндії ті інших країн Європи.

На розгляд учасників було представлено Ініціативу Групи Світового банку на підтримку скоординованого управління кордонами (CBM). Учасники конференції проаналізували співпрацю і координацію діяльності з розбудови відносин країн в сфері прикордонного контролю. Крім цього, делегати ознайомляться з практикою співробітництва прикордонних служб декількох країн, перспективами приватного бізнесу в сфері прикордонної координації і міжнародного співробітництва.

Під час заходу також буде приділятися увага визначенню основних пріоритетних напрямків реформування у рамках СВМ та її  інституційним структурам й процедурам.

Довідково

Взаємодія між державними установами на національних кордонах, також відома як Координація Управління Кордонами (CBM), є фундаментальною складовою модернізованої стратегії прикордонного контролю країн. В умовах глобалізованого світу процедури митного оформлення, що включають режими контролю різними службами, залишаються одними з найбільш складних ланок торгівлі.

Запроваджуючи стратегії CBM як на внутрішньому, так і на міжнародному рівнях країни можуть скоротити внутрішні витрати, покращити безпеку, сприяти торгівлі та отримувати доходи на кордоні.