На Полтавщині проаналізували епізоотичний стан та проведення депопуляції диких кабанів через АЧС
31.08.2017 16:17
29 серпня 2017 року в Полтавській області відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації, на якому було розглянуто епізоотичний стан щодо африканської чуми свиней (АЧС) в області, необхідність в проведенні заходів щодо депопуляції диких кабанів на територіях мисливських угідь, неблагополучних щодо АЧС.
У ході заходу учасники обговорили питання дотримання нормативної щільності та регулювання чисельності дикого кабана, її вплив на розповсюдження АЧС на території області, що може призвести до економічних збитків.
Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії та у відповідності до пункту 8 протоколу засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України (№1 від 10.02.2017) ухвалено рішення щодо проведення депопуляції диких кабанів у мисливських угіддях області, які увійшли в зони захисту та нагляду неблагополучних пунктів щодо АЧС, а на території благополучних пунктів щодо даного захворювання, мисливських угіддях області - довести та в подальшому підтримувати щільність диких кабанів у кількості 4 голови на 1000 га стації їх перебування.
Також у ході наради було вирішено, що до приведення у відповідність визначеної щільності диких кабанів, полювання на території користувачів мисливських угідь всіх форм власності на диких копитних в період 2017-2018 років буде заборонено, а всі відстріляні та виявлені загиблими дикі кабани підлягатимуть обов’язковому дослідженню на АЧС.
Рішенням зобов’язано керівників мисливських угідь всіх форм власності забезпечити умови для зберігання впольованих туш диких кабанів до отримання результатів лабораторних досліджень, облаштувавши кімнати холодильним обладнанням для перетримки туш.
Використання впольованих туш диких кабанів дозволятиметься лише після отримання негативних результатів лабораторних досліджень на АЧС.
У разі не виконання даного пункту, туші впольованих диких кабанів підлягатимуть знищенню шляхом спалення із складанням відповідних актів про проведену роботу з обов’язковим включенням до складу комісії фахівців Держпродспоживслужби.