Держпродспоживслужба прозвітувала про роботу за перше півріччя

26.07.2017 10:02

Під керівництвом Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимира Лапи відбулася колегія Держпродспоживслужби, на якій були підбиті підсумки роботи за перше півріччя та сформовані плани роботи на третій квартал 2017 року.

Участь у нараді також взяли Перший заступник Голови Андрій Жук, т.в.о. заступника Голови Лілія Стиренко, керівники головних управлінь Служби в областях та м. Києві, регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, директори державних науково-дослідних контрольних інститутів, регіональних державних лабораторій ветеринарної медицини, Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», Державного підприємства «Укрветсанзавод», Міністерства аграрної політики та продовольства України, керівники структурних підрозділів центрального апарату Держпродспоживслужби.

Під час Колегії особлива увага була приділена санітарно-епідемічній ситуації, яка на сьогодні в країні залишається напруженою та нестабільною. Було, зокрема, зазначено, що за І півріччя поточного року фахівці Держпродспоживслужби взяли участь у розслідуванні 79 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 942 особи, з них 750 дітей. За аналогічний період 2016 року було розслідувано 71 спалах, внаслідок яких постраждало 1587 осіб, з них 816 дітей. Крім того, учасникам нарада надана інформація про результати моніторингу дотримання вимог ветеринарного та санітарного законодавства столичними закладами громадського харчування, у тому числі на прикладі останніх випадків захворювання громадян на ботулізм.

Особлива увага була приділена перевірці шкільних та дошкільних навчальних закладів до нового 2017-2018 навчального року щодо забезпечення належних умов харчування, перебування, виховання та навчання дітей відповідно до вимог санітарного законодавства.

Серед важливих питань - стан здійснення державного нагляду (контролю) в галузі безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини за І півріччя 2017 року та основні завдання щодо покращення роботи. Учасники Колегії проаналізували питання належного виконання протиепізоотичних заходів, зокрема, в частині профілактики, ліквідації та недопущення поширення збудника АЧС, необхідності забезпечення належного та своєчасного виконання рішень ДНПК усіх рівнів з питань АЧС.

Було прийнято рішення продовжити проведення активної просвітницької роботи серед населення щодо заходів із профілактики сказу, АЧС та інших небезпечних захворювань, зокрема зооантропонозів, а також покращити роботу з проведення вакцинації проти сказу всіх домашніх собак та проти сибірки ВРХ, ДРХ, коней у першу чергу, тих, що випасаються.

Крім того, за результатами Колегії буде посилено державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за переміщенням живих тварин, сировини та продукції з них. Йдеться зокрема про недопущення видачі супровідних ветеринарних документів на переміщення тварин без їх належної ідентифікації, реєстрації та відповідно оформлених ідентифікаційних документів.

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час Колегії наголосив на необхідності забезпечення впровадження процедури відеофіксації під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) з урахуванням методичних рекомендацій.

Окремо розглядалися питання оптимізації мережі державних лабораторій в областях та розширення галузі їх акредитації, запровадження програмних комплексів із проведення протиепізоотичних заходів, результати реалізації пілотного проекту з проведення відеофіксації під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) тощо.

Також були підбиті підсумки роботи за І півріччя поточного року щодо реалізації державної політики у сферах карантину та захисту рослин. Керівникам головних управлінь Держпродспоживслужби областей, які беруть участь в пілотному проекті з питань покращення фітосанітарного стану в Україні, доручено активізувати роботу відповідної Робочої групи та долучитися до практичної реалізації Плану заходів з покращення фітосанітарного стану на території окремих адміністративних одиниць та загальнонаціональної системи моніторингу фітосанітарного стану в Україні.

Крім того, учасники наради проаналізували результати здійснення терорганами державного нагляду за дотриманням законодавства про рекламу, ринковий нагляд та захист прав споживачів. Зокрема було наголошено на необхідності дотримання вимог чинного законодавства під час розгляду звернень громадян щодо захисту прав споживачів.

За результатами Колегії, роботу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за перше півріччя 2017 року визнано задовільною.