Голова Держпродспоживслужби увійшов до складу Ради з міжнародної торгівлі
21.07.2017 16:00
Уряд ухвалив рішення про створення Ради з міжнародної торгівлі. Відповідна постанова Кабінету Міністрів України від 4 липня 2017 р. № 455 оприлюднена на сайті Урядового порталу.
Рада з міжнародної торгівлі має стати єдиною платформою для координації дій з розвитку міжнародної торгівлі в Україні.
Очолює Раду Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України. До її складу входять заступники профільних міністрів, голови комітетів Верховної Ради, керівники ряду центральних органі виконавчої влади, у тому числі Держпродспоживслужби
Рада з міжнародної торгівлі працюватиме як дорадчий орган, забезпечуючи ефективну взаємодію між Урядом і бізнесом у чотирьох напрямах:
- спрощення процедур торгівлі;
- просування експорту;
- розробка стратегій та реалізація державної політики у сфері міжнародної торгівлі;
- поліпшення системи митно-тарифного регулювання і торговельного захисту.
«Розширення експортних можливостей України є пріоритетом для Служби. Ми уже повели серйозну роботу з диверсифікації ринків збуту для української продукції і маємо наміри цей посилювати напрямок. Вважаю, що участь Держпродспоживслужби в роботі Ради дозволить підвищити ефективність роботи», - підкреслив Володимир Лапа
Утворення Ради з міжнародної торгівлі передбачене Планом заходів з впровадження Експортної стратегії: Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі України на 2017-2021. Рада координуватиме реалізацію Дорожньої карти та моніторити її виконання.
Довідково: Наразі 1 693 українських підприємств право постачати свою продукцію на світові ринки.
Із них 283 підприємства мають право експортувати свою продукцію до країн Європейського Союзу (103 виробники харчових продуктів, зокрема, м'яса птиці, риби, меду, яєць, молока та молочних продуктів та 180 підприємств, що виробляють нехарчові продукти тваринного походження, зокрема, пухо-перова сировина, шкірсировина, корми для непродуктивних тварин, субпродукти нехарчові, племінний матеріал та інше).
Впродовж 2016-2017 років Держпродспоживслужба вела переговори із 22 країнами щодо постачання української продукції тваринного походження на закордонні ринки.