Наприкінці квітня керівники державних фітосанітарних лабораторій підвищували свою кваліфікацію
03.05.2017 15:48
З 24 по 28 квітня в м. Київ, на базі Навчально-науковому інституті післядипломної освіти Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіПУ) відбулося підвищення кваліфікації директорів, заступників директорів, завідувачів відділів державних установ – фітосанітарних лабораторій.
Відповідно до плану навчання пройшли 25 фахівців з 16 усіх областей України. Слухачі курсів навчалися згідно з навчально-тематичним планом, який був розроблений спільно фахівцями Управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби та Навчально-наукового інституту післядипломної освіти НУБіПУ.
Основні теми навчань:
- Фітосанітарна експертиза імпортних об’єктів регулювання (аналіз випадків виявлення регульованих шкідливих організмів фітосанітарними лабораторіями України та країн ЄС);
- Закони та інші нормативно-правові акти у сферах карантину і захисту рослин;
- Запобігання і протидія проявам корупції відповідно до законів України, указів Президента України;
- Фітосанітарні лабораторії в системі фітосанітарного контролю об’єктів регулювання при експорті, виробництві та обігу в межах країни;
- Бюджетне фінансування на 2017 рік. Цільове та ефективне використання бюджетних коштів в державних установах;
- Українська мова, культура ділового спілкування. Основні риси текстів офіційно-ділового стилю.
Також однією зі складових навчального процесу стало проведення виїзного заняття, яке цього разу було проведено на базі Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.
Слухачі курсів дізналися про особливості підготовки до акредитації у відповідності до Стандарту ISO 17025, а також на практиці ознайомилися з роботою підрозділів Інституту організованою відповідно до вимог ISO 17025.
Після занять усі слухачі успішно пройшли тестування та отримали Свідоцтва про підвищення кваліфікації.
Висловлюємо подяку в.о. директора Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи - Ю.М. Новожицькій та завідувачу науково-дослідного відділу з визначення ГМО – О.С. Гейдей за організацію та проведення виїзного заняття.