Китай вивчає можливість імпорту української яловичини

30.03.2017 16:44

Україна продовжує працювати над розширенням ринків збуту для української сільськогосподарської продукції. Зараз активно вивчається можливість експорту української яловичини на ринок Китайської Народної Республіки. З цією метою наприкінці квітня в Україну планується місія компетентного органу Китаю, яка перевірятиме вітчизняну систему державного контролю безпечності харчових продуктів у частині виробництва яловичини.

Питання організації роботи місії в Україні обговорювалося 30 березня під час зустрічі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольги Трофімцевої та Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимира Лапи з радником з торгово-економічних питань Посольства КНР в Україні Лю Цзюнем.

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа наголосив, що відкриття китайського ринку для української яловичини має важливе стратегічне значення для України. За його словами, розширення ринків збуту сприятиме нарощуванню українськими підприємствами обсягів виробництва яловичини.

Було зазначено, що представники китайської місії здійснять аудит системи проведення державного контролю безпечності харчових продуктів у частині виробництва яловичини – йдеться про роботу Держпродспоживслужби, її територіальних органів та лабораторної мережі.

Другий етап роботи місії – інспектування та сертифікація переробних підприємств на відповідність вимогам країни-імпортера – відбуватиметься за умови визнання місією українського державного контролю безпечності харчових продуктів. Особливостям цього етапу була присвячена зустріч Ольги Трофімцевої та Володимира Лапи з представниками бізнес-асоціацій, члени яких зацікавлені в експорті яловичини на китайський ринок.

Про результати роботи місії Держпродспоживслужба поінформує додатково.

Крім того, під час зустрічі з представниками Посольства піднімалося питання узгодження двосторонніх протоколів щодо таких продуктів як шрот соняшниковий та жом сухий буряковий, а також розширення доступу на китайський ринок для інших видів товарів.