У Волинській області проводяться круглі столи щодо впровадження НАССР
02.03.2017 19:04
За ініціативою Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області у лютому проведено ряд круглих столів для зацікавлених юридичних та фізичних осіб в Рожищенському, Ковельському, Турійському районах та в містах Луцьку та Ковелі з питань надання методичної допомоги із впровадження системи управління безпечності харчових продуктів (НАССР) на підприємствах області.
Присутніх ознайомлено з основними положеннями вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», який вступив в силу з 20 вересня 2015 року. Також було доведено до відома операторів ринку, що за невиконання обов'язку щодо впровадження на потужностях вказаних процедур передбачена адміністративна відповідальність та зупинка роботи підприємства. До кінця березня поточного року заплановано проведення таких заходів у всіх районах області.
Так, 24 лютого 2017 року у приміщенні Луцького районного будинку культури відбувся семінар-навчання на тему «Впровадження та застосування постійно діючих процедур, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), організація проведення моніторингових досліджень, порядок видачі ветеринарних документів». У ході семінару представники бізнесу поділилися досвідом впровадження системи безпечності харчових продуктів (НАССР) на потужностях.
Експерт з НАССР та простежуванності Юрій Оглашенний акцентував увагу на законодавчій базі, згідно з якою потрібно впроваджувати систему НАССР на підприємствах. Окремо він зупинився на практичних аспектах впровадження процедур, заснованих на принципах НАССР. Учасники охоче ставили запитання, ділилися досвідом, висловлювали бачення ефективної роботи системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР).
З метою благополуччя регіону з інфекційних захворювань 17 лютого 2017 року був проведений семінар-навчання на тему «Недопущення занесення вірусних захворювань - АЧС, високопатогенного грипу птиці, нодулярного вузликового дерматиту ВРХ на територію області», на якому всім присутнім наголосили на небезпечності даних захворювань, ознайомили з методами профілактики і боротьби по даним хворобам. У доповіді заступника завідувача науково-дослідного відділу епізоотичного моніторингу ДНДІЛДВСЕ Свідерського В.С. (м.Київ) було викладено ряд актуальних питань в напрямку покращення епізоотичної ситуації з африканської чуми свиней в області та поширення даного захворювання Україною.