Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на 10 лютого 2017 року
10.02.2017 15:14
Озимі культури та багаторічні трави знаходились у фазі зимового спокою. У південних та західних областях внаслідок випадання опадів, танення снігу в низинах утворилися блюдця. За попередніми даними загибель гризунів від крижаної кірки та затоплення нір складає від 10 до 30%.
На переважній більшості території країни наявність снігового покрову та крижаної кірки, подекуди у західних областях перезволоження, не дає можливості об’єктивно визначити кількість мишоподібних гризунів на полях зимуючих культур. У Степу та південних областях Лісостепу, де практично відсутній сніговий покрив на озимих зернових та ріпаку виявляли 0,2-4, на багаторічних травах 2-5 колонії на гектар. Підвищена чисельність спостерігається в місцях резервацій на неорних землях, лісосмугах у Донецькій та Херсонській областях до 6 колоній на гектар.
За даними відбору монолітів рослин озимих культур у Дніпропетровській, Одеській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях виявлено інфекційний запас збудників борошнистої роси (3-6,7%), септоріозу (3,3%), кореневих гнилей (1%), інших хвороб. Рослини озимого ріпаку уражені пероноспорозом у межах 2-4%.
Фітоекспертизою насіння ярого ячменю проведеною в Київській та Чернівецькій областях, методом вологої камери і застосування паперових рулонів, передбаченому для весняної сівби поточного року, гельмінтоспоріозом уражено 3-12%, альтернаріозом 2%, фузаріозом 1%. Оздоровлення кондиційного насіннєвого матеріалу досягається протруєнням його препаратами, вибір яких залежить від спектра дії фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності.
За даними Вінницької, Кіровоградської та Чернівецької областей у відібраних зразках ярої та озимої пшениці, ячменю виявлено заселеність неактивними комірними довгоносиками, зерновою міллю та слабке заселення кліщами.
У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку, багаторічних трав.