Лікарі ветеринарної медицини Буковини готуються до весняної диспансеризації

01.02.2017 10:50

Системна робота Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області над розширенням і вдосконаленням шляхів та методів надання ветеринарних послуг власникам тварин і птиці дає свої позитивні наслідки, проте епізоотична ситуація вимагає більш ефективної роботи державних установ ветеринарної медицини в даному напрямку.

Ці та інші питання широко аналізувалися на відеоконференції в режимі скап-зв’язку, яку провів начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Олександр Александрюк. Захід відбувся за участю начальників управлінь Держпродспоживслужби та начальників державних лікарень ветеринарної медицини в районах та м. Чернівці.

Одним із питань, яке широко підняв начальник Чернівецької обласної державної лікарні ветеринарної медицини Мельник П.Г., є стан роботи сервісних пунктів ветеринарної медицини та ефективність надання лікувальної допомоги фахівцями державних установ ветеринарної медицини в районах та м. Чернівці. Із 419 населених пунктів у районах області сервісні пункти ветеринарної медицини облаштовані і працюють тільки у 274 населених пунктах, а це 65% від потреби. Найбільше сервісним ветеринарним обслуговуванням не охоплено населених пунктів у Глибоцькому, Кіцманському, Путильському, Сторожинецькому та інших районах.

У даний час потрібно вести активну підготовку до проведення весняної диспансеризації всіх видів тварин, які утримуються в приватній власності населення. Ветеринарна диспансеризація – найбільш ефективна організаційна форма ветеринарного обслуговування. Це один із методів сучасної активної загальної профілактики та терапії заразних і незаразних захворювань тварин, система активних заходів, спрямованих на оздоровлення тваринництва шляхом забезпечення систематичного та кваліфікованого спостереження за станом і продуктивністю тварин, своєчасного виявлення і лікування тих, що захворіли, а також проведення санітарно-зоогігієнічних і протиепізоотичних заходів. Диспансеризація повинна охоплювати як певні види здорових тварин, так і хворих. Для проведення цих профілактичних заходів Держпродспоживслужба області повністю забезпечила державні установи через Чернівецьку обласну державну лікарню ветеринарної медицини всіма необхідними засобами, зокрема діагностикумами, які необхідні для проведення лабораторно-діагностичних досліджень, вакцинами для профілактичних щеплень проти хвороб спільних для тварин і людей, що фінансуються за рахунок державного бюджету, а також закуплено необхідну кількість дезінфектантів для проведення профілактичних і вимушених дезінфекцій.

Тепер основне завдання керівників та фахівців державних установ ветеринарної медицини області провести роботу з власниками тварин з метою повного охоплення поголів’я ветеринарною диспансеризацією, що буде сприяти утриманню стабільної епізоотичної ситуації в Чернівецькій області.

Питання ефективності проведених заходів будуть аналізуватись та оцінюватись керівництвом ГУ Держпродспоживслужби на чергових відео-конференціях.